O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Kto jest drań?

miś. handmade by M.

Draniem jest smoczek za to, że chowa się w różnych miejscach – pod łóżeczkiem, pod poduszką, na parapecie, na szafce, na dywanie, pod latarnią i na widoku. Smoczek draniem jest najczęściej. Grozimy wtedy temu draniowi i zabawnie nam jest choć jemu pewnie wstyd lub nawet głupio.

Draniem jest Lila, wiekowa bokserka babci, za to, że nie ma jej tam, gdzie my jesteśmy albo nie chce pójść gdzie my chcemy żeby poszła. Draniem jest gdy nie chce jeść gdy Olka chce aby jadła lub gdy wita nas radośnie i kręcąc się pod nogami stwarza niebezpieczeństwo w ruchu domowym. Największym draniem jednak jest gdy …puszcza wiatry, co znaczy tyle, że zatruwa powietrze swoim „prut-prut”.

Draniem jest każdy bohater książki, który tylko na ten zaszczytny tytuł zasługuje, a zasłużyć nie jest trudno – wystarczy tylko nasze widzimisię. Przy czym należy pamiętać, że tytuł ten nie jest dawany na stałe – oprócz widzimisię ważniejsze jest widzimisię w danym dniu.

Draniem jest każdy przedmiot i każda zabawka, która zrobi niespodziewanie „bam”, schowa się sama pod dywan lub sofę, podłoży się pod gołą stopę, lub wyrządzi inną krzywdę, prawdziwą bądź urojoną.

Draniem może być brzuszek, który boli, bucik który nie chce wejść na stopę, piesek drewniany, który się nie sprzątnął sam lub ziemniaczek, który musi być zjedzony. Drań jednak to pojęcie pozytywne, zabawne, używane tylko z uśmiechem na ustach i tylko uśmiech wywołujące.

Takie dranie nam towarzyszą codziennie.

  • bacz

    Jarałeś.

  • oj uciekający smoczek jest największym draniem, zdecydowanie!

  • mili

    w naszym wypadku największym draniem jest mama co nie chce dać cyca :)

  • To tych drani przybędzie. Z czasem.

Type your search keyword, and press enter to search