O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Człowiek, którego nikt nie darzył szacunkiem. Nieoficjalny portret najgorszej rodziny na świecie.

??????????????

Od urodzenia zmagał się z własną brzydotą. Wspominał, że gdy podczas porodu doktor zobaczył go po raz pierwszy, to spoliczkował jego matkę. Wcześniej jednak spojrzał na jego główkę, obrócił go tyłem, spojrzał ponownie i powiedział – mamy bliźniaki.  Na dowód swojej brzydoty przytaczał fakt, że matka zaczęła mieć poranne mdłości dopiero gdy go urodziła, a podczas Halloween sąsiedzi przebierali swoje dzieci za niego.

Matka nie chciała karmić go piersią tłumacząc, że kocha go jedynie jak przyjaciela. Pokarm aplikowała mu z procy. Gdy pracował w sklepie zoologicznym klienci pytali go, jak duży urośnie. Ludzie planujący akcję kontroli urodzeń zapytali go, czy mogliby umieścić jego zdjęcie na plakacie. Skórę miał zoraną bliznami po trądziku. Raz, gdy zasnął w bibliotece i się obudził, jakiś niewidomy czytał z jego twarzy.

?????????????????????

Rodzice

Rodzice go nie lubili. Ponoć gdy stawiał swój pierwszy samodzielny krok, ojciec podstawił mu nogę. W dzieciństwie jego zabawkami do kąpieli były toster i radio. Raz rodzicie kupili sobie psa. Rodney był o niego zazdrosny, więc rodzice się go pozbyli. Rodneya się pozbyli. Życie rodziców było życiem na walizkach z uwagi na fakt, że często się przeprowadzali –  Rodney zawsze jednak ich znajdował.  Gdy poprosił ojca, aby zabrał go do Disneylandu, ojciec powiedział, że to niemożliwe bo Mickey umarł na raka. Innego razu zapytany czy może pójść na zamarznięte jezioro, aby pojeździć na łyżwach ojciec zgodził się, ale dopiero wtedy gdy zrobiło się już cieplej.  Zresztą ojciec go nigdy nie lubił – zamiast kieszonkowego dawał mu bony podróżne, a gdy musiał się nim opiekować, to kazał Rodneyowi biegać w kółko. Gdy bieganie w kółko Rodneyowi się znudziło, to przybijał mu drugą nogę do podłogi.

Został porwany. Na dowód, że porwanie jest na poważnie wraz z żądaniem okupu porywacze wysłali rodzicom kawałek jego palca. Ojciec im odpisał, że potrzebuje więcej dowodów.  Raz zgubił się i poprosił napotkanego policjanta o pomoc – Myślisz, synu, że ci pomogę ich znaleźć? Jest przecież tyle miejsc, w których mogli się schować.

Gdy rodzice się rozwiedli, sąd wyznaczył termin rozprawy o przyznanie praw rodzicielskich – nikt się jednak nie stawił.

???????????

Żona

Byli szczęśliwi z żoną przez dwadzieścia lat, a później się poznali. Nie układało im się dobrze, ale robili wszystko aby przetrwać w tym małżeństwie – mieli oddzielne sypialnie, jadali osobno i osobno jeździli na wakacje.  Rodney miał problemy, pewnego dnia powiedział żonie prawdę, że spotyka się z psychiatrą. Wtedy ona przyznała, że również ma swojego psychiatrę, a także dwóch hydraulików  i barmana. Chwilę później zaproponowała seks na tylnym siedzeniu samochodu i poprosiła Rodneya aby był kierowcą. Rodney podejrzewał, że zna tego barmana. Tydzień wcześniej wszedł do pobliskiego baru i zamawiając drinka poprosił kolesia  aby go czymś zaskoczył  – ten wyciągnął w odpowiedzi zdjęcie jego nagiej żony.

To nie było udane małżeństwo. Podobnie jak rodzice żona zawsze chciała się go pozbyć, choćby na chwilę. Gdy poproszony o wyrzucenie śmieci powiedział, że już to zrobił to zapytała czy nie może wyjść na dwór i mieć na nie oko. Zdarzały się jednak dobre dni, wtedy żona gotowała, jednak gotowała fatalnie – po obiedzie Rodney nie mył zębów, on je liczył.

Żona bała się ciemności do czasu gdy zobaczyła Rodneya nago – od tamtej pory bała się światła. Lubiła za to rozmawiać podczas seksu – często dzwoniła do niego z pokoju hotelowego. Nie sypiał z żoną, miał trudności w znalezieniu kochanki ze względu na swoją brzydotę, z tego powodu udał się do prostytutki – gdy spuścił przed nią spodnie, ona spuściła z ceny. Inna prostytutka nie miała litości – wymigała się bólem głowy.

Zażywał viagrę i popijał sokiem śliwkowym, przez co nigdy nie był pewien, którą stroną dochodzi.

???????????

Dzieci i dalsza rodzina

Choć sam był brzydki dzieci miał ładne – z tego powodu dziękował żonie, że go zdradzała. W przeciwieństwie do żony z dziećmi miał dobry kontakt, opowiedział raz synowi o ptaszkach i pszczołach, a on opowiedział mu o mamie i rzeźniku.

Jego kuzyn gej odkładał przez dwa lata pieniądze aby wyjechać do Londynu. Na miejscu dopiero dowiedział się, że Big Ben to nazwa zegara. Wujek umierając miał jedno życzenie, chciał wziąć Rodneya na kolana. Niestety umierał na elektrycznym krześle.

???????????

Pies

Psa nazwał Egipt, ponieważ w każdym pokoju zostawiał piramidy. Egipt także nie darzył Rodneya szacunkiem – gdy Rodney chciał go wyprowadzić na dwór ten zatrzymywał się w drzwiach i chciał, żeby to Rodney wyszedł. Jego ulubioną kością było ramię Rodneya.

Psychiatra i alkohol

Gdy pierwszy raz Rodney udał się do psychiatry ten powiedział mu, że jest szalony. Rodney zażądał drugiej opinii więc psychiatra dodał – I brzydki.  Gdy poinformował go,  że wszyscy go nienawidzą psychiatra zaprzeczył mówiąc, że przecież nie wszyscy jeszcze go poznali. Po przyznaniu się do myśli samobójczych lekarz zaproponował płatności z góry. Rodney czuł, że psychiatra nie darzy go szacunkiem – raz zażartował, że wydaje mu się, że jest psem. Usłyszał w odpowiedzi, że musi natychmiast zejść z kanapy.

Uwielbiał Martini, codziennie przyrządzał drinki przez co gdy oddawał mocz, oddał pojemniczek z oliwką w środku.  Bywał bohaterski. Zdarzyło mi się uratować dziewczynę przed napaścią seksualną – po prostu się powstrzymał.

????????????????????

Lekarz

Nikt nie darzył go szacunkiem. Gdy dręczyły go myśli samobójcze połknął całe pudełko tabletek nasennych i zadzwonił do swojego lekarza, aby go o tym poinformować. Wypij kilka drinków i się prześpij – powiedział lekarz. Innym razem Rodney zwierzył się lekarzowi, że za każdym razem gdy rano patrzy w lustro, to widzi że jest z nim coś nie tak. Doktor nie widział, co mu jest, ale zapewnił go, że wzrok ma bardzo dobry.

Rodney Dangerfield

Rodney Dangerfield; właściwie Jacob Cohen (ur. 22 listopada 1921 w Babylon w stanie Nowy Jork – zm. 5 października 2004 w Los Angeles w stanie Kalifornia) -amerykański aktor komediowy.

Urodził się jako Jacob Cohen w rodzinie żydowskich emigrantów, która przybyła przed laty do USA z Węgier. Już jako nastolatek zaczął pisać kawały i komediowe skecze dla komików. Sam na scenie zadebiutował w wieku 19 lat pod pseudonimem Jack Roy. Jednak prawdziwą karierę rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. Zaistniał wówczas w telewizji po występach w programie Deana Martina, a na dużym ekranie zadebiutował w 1971. Największe sukcesy w filmie odnosił w latach 80. i 90., kiedy to stał się popularnym aktorem komediowym. (Źródło: Wikipedia)

Był jednym z najbardziej cenionych komików i aktorów stand-up.

PS: powyższa skrócona biografia powstała na podstawie wypowiedzi Rodneya Dangerfielda. Wiarygodność przedstawionych zdarzeń nie została jednak nigdy dowiedziona.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.rodney.com/

  • To najzabawniejsza rzecz jaką w tym tygodniu…wróć, w tym miesiącu przeczytałam w internetach. Ja tam uwielbiałam zawsze jego mordę. Właściwie chyba zainspirowales mnie do napisania nowego posta :D. A i genialne logo. Me likey ^_^

  • rewelacyjne 😀
    pozytywne zmiany!!!

    • Dzięki, bo nadal mam wyrzuty, że zmieniłem szablon. Jeszcze kilka poprawek przede mną. A sam wpis lubię bardzo, poważnie, czytam go dla własnej przyjemnosci

Type your search keyword, and press enter to search