O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Dwa miesiące z życia bloga

fathersday.pl prowadzenie bloga

Blog fathersday.pl ma dwa miesiące (i kilka dni). W tym czasie odwiedziło stronę 57 000 osób, z czego ponad 50 000 w ostatnich trzydziestu dniach. Łącznie użytkownicy wygenerowali niemal 180 000 odsłon. Poniżej kilka statystyk i obserwacji na temat zakładania i prowadzenia bloga.

Najpopularniejsze wpisy według statystyk:

1. A ty co powiesz, gdy uciekinier ze szpitala psychiatrycznego zapyta cię o haszło?

Lider z ponad 70 000 odsłon, ponad 7000 polubień na FB. Po tym wpisie dwie osoby napisały mi wiadomości, że ta historia przydarzyła się ich mamom lub ciociom. Bez względu na to komu się przydarzyła, mi przysporzyła wzrost statystyk.

2. Czy wiesz, że miłość ojca jest ważniejsza niż miłość matki? Wyniki badań oraz co z tego wynika.

Ponad 23 000 odsłon, jedna z częściej komentowanych notatek, oparta o wyniki badań i moje wnioski.

3. Co czuje ojciec podczas porodu czyli let’s get ready to rumble!

Ponad 14 000 odsłon, jedna z moich najbardziej osobistych, w której zaliczyłem knockdown, niczym George Foreman. Tylko cios był zgoła inny, a poza tym ciosem w ogóle nie był.

4. 15 rzeczy, które warto wiedzieć zanim zostaniesz ojcem

Najczęściej komentowany wpis na blogu. Również ponad 14 000 odsłon. Jeden z moich ulubionych.

O pisaniu notatek

Lubię niektóre wpisy, tak po prostu. Lubię te wpisy o Olce i M., tak jak też lubię o nich pisać, choć te notatki są najtrudniejsze bo zawsze osobiste. Gdy pisałem Tak się zaczyna każda misja… to starałem się bardzo, żeby nie był to długi wpis. Udało mi się, ale było trudno.

Komentarze

Czytam zawsze z uwagą i cieszę się na każdy, który się pojawia. Najbardziej się cieszę jednak ze stale komentujących i tych trochę rzadziej.

Edge Rank

Boli ograniczanie zasięgów przez FB czyli Edge Rank – to taki algorytm, który często nie pokazuje znajomym, tego co chcemy pokazać, a FB chce aby zapłacić kilka lub kilkanaście złotych tylko za to, żeby post pokazał się u osób, które obserwują Fanpage.

Plany

Założenia, które podtrzymuję, to minimum trzy wpisy w tygodniu. Czasem jest to trudne bardzo, bo czasu brak ale wdrażam nową strategię. Do tej pory wstawałem o 5:00. Teraz będę wstawał o 4:30, do 6:30 będę miał czas na tworzenie bloga. Następnie praca, czasem siłownia przed pracą, później powrót do domu, i jeszcze wieczorem ewentualnie blog. Jeszcze mocniej stawiam teraz na jakość publikowanych postów. Czasem będą krótkie, czasem bardzo nawet, mam nadzieję jednak, że zawsze ciekawe.

Nowy szablon

Jak widzicie od wczoraj jest nowy szablon. Jest to trzeci już szablon, po bardzo dobrym pierwszym i mniej udanym drugim. Lubię jego funkcjonalność i design. Lubię to, że czytając można zwiększać czcionkę klikając na “A A A” w prawym górnym rogu. Podoba mi się to, jak się wyświetla na smartfonach. Lubię te wszystkie możliwości modyfikacji, które daje. Mam nadzieję, że podzielacie moją opinię. Będę wdzięczny za Waszą, za informacje jak się wyświetla i czy nie ma jakichś błędów. Wystarczy komentarz “Lubię” lub “Nie lubię”

Nie odchodźcie od ekranów, niebawem nowe materiały na blogu. Zapraszam też na Fanpage na FB – będzie wpisów więcej, częściej i przyjemniej niż dotąd.

Zdjęcie: David Joyce

 • bacz

  Dalej uważam, że wstawanie o 4:30 (czyli na początku nocy, ja o tej godzinie to przeważnie jeszcze nie zdążę się położyć) to nie jest dobry pomysł. Przeczytaj to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kar%C5%8Dshi

  • O wstawaniu nie ma nic w notatce, teraz wstaję o 5:00 więc będzie to mała różnica.

   • bacz

    „…ale wdrażam nową strategię. Do tej pory wstawałem o 5:00. Teraz będę
    wstawał o 4:30, do 6:30 będę miał czas na tworzenie bloga. Następnie…”

    czyżby pierwsze symptomy?

   • Czytałam kiedyś o Benjaminie Franklinie i jego sposobie na życie, bardzo chciałabym taki prowadzić i zazdroszczę wszystkim tak zmotywowanym! Uważaj na siebie i odpoczywaj czasem, prześpij się do bólu czy poleż do góry odwłokiem w ciągu dnia :) ale pisz, powodzenia w pisaniu!

    • Franklin, mówisz? Poczytam. Pisał będę, spał też – jedynie proporcje się zmienią.

 • Konrad,

  Najważniejsze to znaleźć własny rytm pisania i innych czynności, bez znaczenia czy będziesz to robił rano czy wieczorem. Teoretycznie umysł rano jest wypoczęty, a zatem powinien być najbardziej produktywny. Ja z kolei piszę swoje posty wieczorami, ale nadal mam wrażenie że ten idealny model pracy vs opieki nad dziećmi vs pisania jest jeszcze przede mną. Trzymam kciuki :-)

  • Bliski już jestem własnego rytmu, rewolucji nie będzie. Jak znajdziesz swój idealny model to podziel się, może będzie pasował też mi. I ja również trzymam kciuki, za nas obu!

Type your search keyword, and press enter to search