Świat jest pełen zakrętów, w które źle wchodzimy, a świat rodziców jest jakby tych zakrętów pełniejszy. Wczoraj nasz Tymcio boleśnie przekonał się o tym, o czym jego starsza siostra wie od dawna, że rodzice dzielą się na tych, którzy choć raz uderzyli główka dziecka o framugę drzwi, i na …kłamców.

Menu & Search

Zadzwoń do rodziców – Oscarowa mowa 2015

Mowy oscarowe rzadko zapadają w pamięć, jakkolwiek by się człowiek starał, to trudno jest w takim momencie być naturalnym, być interesującym, mieć do powiedzenia coś wartościowego, nie oklepanego a jednocześnie prostego. W jakiś przedziwny sposób, ta mowa jest dla mnie prosta, szczera i trafiająca mocno do serca. Oscarowa mowa J.K. Simmonsa nagrodzonego za rolę w firmie Whiplash.

Zadzwoń do swojej mamy, zadzwoń do swojego taty. Jeżeli jesteś szczęściarzem, i któryś z twoich rodziców żyje jeszcze na tym świecie, albo żyją oboje – zadzwoń do nich. Nie pisz sms’ów. Nie pisz e-maili. Zadzwoń do nich. Powiedz, że ich kochasz, podziękuj im, i rozmawiaj z nimi tak długo, jak tylko będą chcieli rozmawiaćJ.K. Simmons

 

PS. ciekawy jestem jaką mowę miał przygotowaną Michael Keaton.

Type your search keyword, and press enter to search