Świat jest pełen zakrętów, w które źle wchodzimy, a świat rodziców jest jakby tych zakrętów pełniejszy. Wczoraj nasz Tymcio boleśnie przekonał się o tym, o czym jego starsza siostra wie od dawna, że rodzice dzielą się na tych, którzy choć raz uderzyli główka dziecka o framugę drzwi, i na …kłamców.

Menu & Search

Najpopularniejsze blogi ojców 2015

fathersday_blog_ojca_spacer

Blogi ojców to nisza, która jednak powoli się powiększa, co widać w rankingach takich jak 10 najlepszych blogów pisanych przez ojców. Pomimo, że sam jest ojcem i piszę bloga, to częściej czytam blogi matek i wieloma z nich się zaczytuje bo są świetne. Jest jednak kilka blogów ojców, które odwiedzam, które mieszczą się z tej wąskiej kategorii, którą na własne potrzeby nazwałem – Najpopularniejsze blogi ojców 2015  (ranking własny).

Czytam najczęściej:

Rodzinne porachunki
Dominik skupia się na rodzinnych finansach, pisze zarówno o domowym budżecie, kosztach wychowania dziecka, korzyściach płynących z posiadania rodziny i wszystkim tym, co składa nie na pojęcie „rodzinne finanse”. Polecam.

Zofialijki z Jagnięciną
Krótko, zabawnie, mądrze. Wpadam na chwilę i to wystarcza, żeby przecztać najnowszy wpis i mieć pewność, że ta chwila była udana.

Tata Potwora
Tata Potwora pisze równie zabawnie i ciekawie jak Grzesiek (patrz blog wymieniony wyżej), wpadam na chwilę, trochę dłuższą, ale jednak chwilę i też zawsze jest OK.

Szkice Rodzinne
Lubię od samego początku, choć początek był niedawno. Jest poczucie humoru i “wysysanie niecodzienności z codzienności”.

Tata w pracy
Lubię czytać wpisy, które mnie zainteresują, bo Kamil potrafi pisać interesująco. Jak wpadnę raz na tydzień, to nie zawsze coś znajdę dla siebie, ale jak raz na dwa tygodnie – to już tak. Poza tym lubię design strony i funkcjonalność.

King Kong i Ojciec Karmiący
Klasyka gatunku. Pisze od dawna, pisze ciekawie o wszystkim właściwie, co warte jest opisania, a przede wszystkim o swoim synu (zwanym King Kongiem). Oddziałowuje na emocje nawet wtedy, gdy nie ma zamiaru oddziaływać.

Blog Ojciec
Najbardziej zaangażowany, krytyczny, najgłośniejszy i chyba najpopularniejszy. Kamil znalazł swoje miejsce w sieci i widać, że czuje się tam dobrze.

Zuch Pisze
Zuch pisze, Zuch rysuje. Nie tylko o ojcostwie. Zuch ma już swoją markę i stałe grono czytelników. Wielokrotnie nagradzany w różnych rankingach, m.n. Blog Roku.

superTATA.tv
Marcin Perfuński to jeden z najpopularniejszych (zasłużenie) blogujących ojców, człowiek, który mówi o sobie, że jest słabym ojcem, a chciałby być super.

 

Zeszyt Rozterek
Świetnie pisze, niestety rzadko. Obserwacje ma celne a przemyślenia celniejsze.

Rodzina w Praktyce
Człowiek, który skupił się na bezpieczeństwie dziecka i robi za mnie research m.in. na temat zmian odnośnie fotelików samochodowych dla dzieci.

Ojciec M.
Mateusz jest naprawdę młodym ojcem. Podziwiam go bo na studiach zajmowałem się czymś innym.

Brachole
Brachole to fotoblog, ale przez człowieka mam wyrzuty, że Olce mało zdjęć robimy i nie takich dobrych.

Najlepsiejszy
Radek, jak sam napisał, jest „młody, wykształcony i przystojny”, a że jest jeszcze tatą to pisze o rodzicielstwie i stylu życia. W dodatku wniósł  córkę na Trzy Korony „w towarzystwie ciepłego, jesiennego deszczu”.

Tata na medal
Szymon, który „niecierpliwością czeka na swoje pierwsze klocki Lego”, a przy tym jest neofitą aspirującym do bycia „tatą na medal”.

jakchcemy.pl
To nie tyle blog ojcowski, co „małżeńsko-parentingowo-lifestylowy”, a że oprócz Justyny jest tam też Tomek, to w połowie jest to blog ojcowski.

Tatablog
Trafiłem niedawno – świetny blog, zabawny i pisany z dystansem, na jaki tylko stać ojca trójki dzieci. Ma nie wielką ilość odwiedzić, ale sporą ilość komentarzy – czyli jest dobry i jeszcze nie odkryty.

Finanse i rodzina
Kolejny blog o rodzinnych finansach i kolejny całkiem ciekawy. Porusza oczywiście kwestie dotyczące rodzinnego budżetu i robi to w sposób interesujący.

tatologia.com
Kamil, kolejny ojciec w gronie blogerów, który porusza tematy związane z byciem ojcem i pisze naprawdę ciekawie. Podobnie jak ja chętnie wyszedłby na piwo z ks. Kaczkowskiem.

My Little Ants
Kuba pisze, biega i fotografuje. Sporo nas łączy, jego Marcelina jest w podobnym wieku jak Olka, wyprowadził się z miasta na wieś, tak jak ja planuję to, no i spodziewa się drugiego dziecka.

ilekosztujablizniaki.pl
W prawym górnym roku strony ma licznik, który potrafi spowodować dreszcze dlatego, gdy wchodzę na tę stronę, to zakrywam tę jej cześć ręką.

Pola do popisu 
„Ojciec amator, dziecko profesjonalista czyli walka mocno nierówna, ale staram się nie wypaść z ringu.”

Być może pominąłem niektóre blogi, mam niewiele czasu na czytanie więc niektóre odwiedzam bardzo rzadko. Każdy blog warty polecenia chętnie dodam do listy. Oczywiście polecam też swój – fathersday.pl

Zdjęcie: Luke Addison

 • Tata Potwora

  Bardzo dziękuję za umieszczenie w rankingu. Swoją drogą nie wiedziałem, że aż tylu jest blogujących ojców – świetna sprawa :)

  • Pewnie jeszcze jest kilku nieodkrytych. Świetnie piszesz, tak swoją drogą.

   • Dzięki za wspomnienie 😉 Tropię blogi ojców od dawna. Wierz mi, jest tego sporo… 😉

   • Tata Potwora

    Dziękuję. To duża motywacja, żeby pisać dalej, lepiej i poprawić poprzednie wpisy :)

    • Poprawiać poprzednie? A masz tryb śledzenia zmian?

     • Tata Potwora

      Musiałbym dopisać moduł do wordpressa 😀

 • Konrad, dziękuje za wyróżnienie. Zestawienia blogerskie piszących ojców to wielka rzadkość, dlatego
  super że to zrobiłeś. My ojcowie musimy siebie wspierać :-). Kilka blogów dopisałem już do listy i w
  weekend będę nadrabiał zaległości.

  • Utwórzmy ojcowski klub wsparcia

   • Członków na komitet wyborczy już mamy. Jeszcze 100.000 podpisów i możemy wystawić kandydata na prezydenta :-)

    • Warto rozważyć. Pomyśleć tylko jaki rozgłos byśmy zyskali…

 • Tata w Pracy siedzi, a jak nie siedzi, to zajmuje się dziećmi, żeby dzieci były szczęśliwsze 😉 Czytelnicy są pośród dalszych priorytetów. Ale! Oddałem dzieci do przedszkola i żłobka, więc możliwe, że będzie tego znowu więcej :)

 • Teraz dopiero zastanawiam się, czy gdybym miał na imię Marek, Marcin, Maciek wszyscy utożsamialiby mnie z tym na rowerze w TVP i mówili Mateusz? 😀

 • A jak prowadzimy bloga oboje to sie liczy? :-)

  • oczywiście, Szkice Rodzinne są tu najlepszym przykładem, ale wiesz – wszystko zależy od proporcji :) Wasz blog kojarzę mimo wszystko jako blog prowadzony przez matkę. ale mogę się mylić 😉

   • A tu sie mylisz :-) prowadzimy go razem…ostatnio nawet śmiem twierdzić bardziej tata niż mama… :-)

    • W takim razie mój błąd. Zrobię update listy, bo przypomniałem sobie o dwóch blogach, na które zaglądam regularnie, to i Was dodam.

 • Marcin Perfuński

  Ekhm! 😀

 • PolaDoPopisu

  Mam pachnące nowością dzieciątko, więc i blog (a właściwie profil na FB) prosto z pieca. Pola uleje z radości jeśli skupi on uwagę szanownego grona choć na chwilę. https://m.facebook.com/PolaDoPopisu Mam nadzieję, że właśnie nie spamuję. Nie jestem pewien.

 • Jestem dość świeży w temacie ojcowskiego parentingu, wciąż się uczę, ale zapraszam do mnie… Maciek 😉

 • Niezła lista. I dzięki za nią ponieważ nie zdawałam sobie sprawy z tego, że ojcowie są tacy aktywni w sieci :)

 • Tomasz Walczak

  Bardzo dobry blog. Ja jako że zostanę ojcem też postanowiłem założyć swój. Dorównać będzie jednak ciężko :)
  Pozdrawiam

 • Wow… dopiero dzisiaj tutaj dotarłem. Jest mi baardzo miło i pękam z dumy. Dzięki.
  PS. Wkrótce mam nadzieję, będę miał sporo materiału na wpisy :)

 • zaskoczmame

  wpadnijcie koniecznie na stronę http://www.zaskoczmame.pl porady jak powitać mamę po porodzie

Type your search keyword, and press enter to search