Świat jest pełen zakrętów, w które źle wchodzimy, a świat rodziców jest jakby tych zakrętów pełniejszy. Wczoraj nasz Tymcio boleśnie przekonał się o tym, o czym jego starsza siostra wie od dawna, że rodzice dzielą się na tych, którzy choć raz uderzyli główka dziecka o framugę drzwi, i na …kłamców.

Menu & Search

Z wizytą w Teatrze Małego Widza

fathersday dziecko teatr

Olka ma dwa lata i jest to świetny wiek, do poznawania czym jest teatr, zwłaszcza teatr dla dziecka. Wczoraj drugi raz byliśmy w Teatrze Małego Widza w Warszawie. Teatr ten to wyjątkowe miejsce na mapie miasta, w którym na 45 minut przed każdym spektaklem udostępniane są dzieciom klimatyczne pomieszczenia w podziemiach budynku przy Jezuickiej 4, wypełnione zabawkami, obrazami i wierszami ozdabiającymi ściany.

tmwfestival

To co najważniejsze jednak, to scena. Olka przez 30 minut spektaklu Warzywa są z kosmosu uśmiechała się w kierunku sceny, na której dwoje sprzedawców warzyw urządzało show w najlepszym wydaniu, puszczając też oko do dorosłych (m.in. brudesztaft przy jedzeniu kapusty). W spektaklu tym wszystko tańczy, śpiewa i uśmiecha się do Małych Widzów – jest to prawdziwa konstelacja wszystkich pozytywnych emocji, odgrywanych przez aktorów i udzielających się dzieciakom. Nie mniej frajdy sprawiła jej zabawa po spektaklu, podczas której można było nie tylko dotknąć wszystkich warzyw, ale też zjeść. Skorzystała z tej możliwości i od razu zabrała się za marchewkę. Z kolei ja za namową występującego w spektaklu Bartka Adamczyka zjadłem surowego kalafiora (kawałek, nie całego – bardzo dobry).

Poniżej na szybko zmontowany film z wczorajszej wizyty w TMW.

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://www.youtube.com/watch?v=df96J_ZhJIM” ]

Z inicjatywy Agnieszki Czekierdy, Dyrektor Generalnej i Artystycznej Teatru Małego Widza, trwa w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych.  Warto się wybrać z dzieciakami. My na pewno to zrobimy.

Jeżeli macie okazję, to warto odwiedzić to miejsce, a jeżeli nie jesteście z Warszawy, to poszukajcie podobnych miejsc u siebie. Dzieciaki będą zachwycone.

  • Jo Ma

    fajnie, że są takie miejsca, które organizują spektakle dla dzieci 😉 U nas w Katowicach (jak kiedyś będziecie – polecam gorąco) niezmiennie od lat mego dzieciństwa działa Teatr Ateneum :) I zdecydowanie – jest to miejsce, które zachęca do odwiedzin i co najważniejsze dba o najmłodszego widza ;))

    • W Katowicach byliśmy jedynie na meczu siatkówki, jednak jeżeli nadarzy się taka okazja, to chętnie się wybierzemy. Na razie w Warszawie jeszcze mamy sporo do odkrycia, jednak obejrzeć kilka meczów siatkówki, też trzeba 😉

Type your search keyword, and press enter to search