O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

5 kultowych samochodów z rodzinnych filmów drogi, czyli od kampera Millerów po Forda Griswoldów

fathersday_filmy_z_postaciąOjca

Wszyscy znają, a przynajmniej kojarzą z nazwy kultowe filmy drogi, takie jak Blues Brothers czy Thelma i Louise.  Kino familijne też ma swoje kultowe pozycje, a filmy te mają swoje kultowe samochody, które są częścią filmu. Przygotowałem własnie takie zestawienie, najlepszych rodzinnych filmów drogi i najlepszych samochodów, które się w nich pojawiają. Jeżeli nie wiesz, jak wygląda Ford LTD z 1974r., to przypomnij sobie W krzywym zwierciadle: Wakacje. Zresztą, nie musisz sobie przypominać, poniżej:

fathersday_kultowe_filmy_drogi


#5

Millerowie (We’re the Millers, 2013)

fathersday_millerowie_samochod_1

Coachmen Encounter 2013 

To nie jest prawdziwa rodzina, jednak to jest świetny samochód, zwłaszcza na długie wyprawy, choćby do Kornwalii aby zobaczyć Scilly Island. Ewentualnie jak bohaterowie filmu możecie pojechać do Meksyku po dragi. Tutaj możecie poczytać o samym samochodzie, zobaczyć jaki jest rozkład pomieszczeń i specyfikacja techniczna. Cena rocznika 2013 (taki jak w filmie) zaczyna się od 90.000$.

fathersday_millerowie_samochod_3

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://www.youtube.com/watch?v=0Vsy5KzsieQ” ]


#4 

RV: Szalone wakacje na kółkach (RV, 2006)

fathersday_RV_samochod_1

Forest River RV Georgetown 

Film dla koneserów rodzinnych filmów drogi, jednak sam samochód jest świetny. Rocznik 2005 dostępny jest już od 40.000$ – ma sypialnię, kącik jadalny, kuchnię, pokój dzienny, zamykaną przestrzeń kierowcy, do tego oczywiście lodówka, kuchenka mikrofalowa i wszystko, co w podobnych amerykańskich motorhome można znaleźć. Na plakacie widoczny jest także wspaniały Flexible Clipper z 1948r.

fathersday_RV_samochod_2

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://youtu.be/foiHTT2rcso” ]

 


#3

Mr Hobbs na urlope (Mr. Hobbs Takes a Vacation, 1962)

fathersday_pan_hobbs_samochod_1

Dodge Polara 1960

Dodge Polara 1960 to samochód, który po latach zachwyca bardziej, niż w momencie, gdy wchodził na rynek. W 1963 roku wystąpił także w kultowych Ptakach A. Hitchcocka. Tutaj możecie zobaczyć jak wygląda obecnie dobrze zachowany model. To naprawdę zabawna komedia. Tytułowy pan Hobbs chce wyjechać na wakacje tylko z żoną, niestety ona zabiera czwórkę dzieci, w tym córki z mężami i potomstwem. Gdy przyjeżdżają na miejsce okazuje się, że willa, którą żona wynajęła okazuje jest ruderą. Klasyka kina – warta zobaczenia. Dodge Polara to topowy, luksusowy model, teraz trudno dostępny jednak jeżeli już uda Wam się znaleźć dobrze zachowany model to musicie się liczyć z wydatkiem rzędu 100.000$.

fathersday_pan_hobbs_samochod_2

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://www.youtube.com/watch?v=SVZAWZJlIDI” ]

#2

Mała Miss (Little Miss Sunshine, 2006) fathersday_mala_miss_samochod_1
1978 Volkswagen Station Wagon

Jeden z bardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji, kina i popkultury. Grał w dziesiątkach filmów, wielu bardzo dobrych, grał nawet w Dragon Ball. W zależności od rocznika i modelu do kupienia w cenie od 10.000$. Wyobraźcie sobie zapakować do jednego busa trenera motywacji bez jakichkolwiek sukcesów i widoków na przyszłość,  pławiącą się w problemach rodziny żonę, stojącego na skraju samobójstwa brata żony, dwoje mało przyjemnych dzieciaków oraz na dodatek kozę dziadka, którego za mało obyczajne zachowania wyrzucono z domu starców. Macie to? To teraz wyślijcie ich wszystkich na konkurs piękności. Jest to bardzo dobry film drogi w komediowym, i rodzinnym wydaniu. No, i w dodatku ten Volkswagen.fathersday_mala_miss_gif

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://www.youtube.com/watch?v=VWyH_twcMl0″ ]

 


#1

W krzywym zwierciadle: Wakacje (Vacation, 1983)

fathersday_wakacje_samochod_1

1979 Ford LTD Country Squire

Okey, ręka do góry, kto nie zna Griswoldów? Być może Wakacje nie są tak udane jak inne części tej serii, jednak niemal wszyscy kojarzą Forda LTD Country Squire. Ten samochód grał w co najmniej kilkudziesięciu filmach, także takich jak South Park. To samochód kultowy, jest wspaniałą częścią motoryzacji i popkultury, za którą obecnie (w dobrym stanie) trzeba zapłacić ponad 40.000$

fathersday_wakacje_samochod_2

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://www.youtube.com/watch?v=jMiXWKJQPEQ” ]

Na stronie www.imcdb.org znajdziesz informacje niemal o wszystkich samochodach, które pojawiły się w niemal wszystkich filmach. Poważnie, jest to serwis prowadzony przez prawdziwych pasjonatów,  wyłapią każdy samochód w nawet najbardziej niewyraźnym kadrze i go odpowiednio opiszą.

 • Śledzenie przygód rodziny Griswoldów było obok rodziny Arnoldów (dla niewtajemniczonych przypomnę serial Cudowne Lata) było gratką samą w sobie. 40 tys $ to sporo jak na taki samochód…Chyba wolałbym kupić tradycyjny model. Ale może nie jestem aż taki fanem motoryzacji :-)

  • Proszę Cię, kto nie pamięta Arnoldów? 😉

   • Wiesz, nie wiem czy się przyznawać do tego, że oglądałem „Cudowne Lata”, bo to znaczy, że już jestem stary 😉 Mam 9 lat młodszą siostrę, więc ona już nie pamięta, że był w ogóle taki serial.

    • Bartek, najmłodsi już nie jesteśmy, nie ma co udawać, że wychowaliśmy się na Wiolettcie albo Marioli :)

 • Nie zdecydowałabym się na żaden z nich. U Millerów wygląda jak auto z trasy koncertowej jakiejś grupy 😉

 • VW i Ford. Najchętniej chciałbym je mieć oba :)

Type your search keyword, and press enter to search