O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Umysł rodzica jest jak spadochron – działa, gdy jest otwarty

fathersday_spadochron

Trudno przejść mi obojętnie obok komentarzy zachwalających przemoc wobec dziecka jako pozytywną metodę wychowawczą, komentarzy w całości piętnujących i nazywających szczepienia  elementem oszukańczych praktyk firm farmaceutycznych,  nazywających homoseksualizm chorobą, łączących homoseksualizm z pedofilią, odrzucających „rodzicielstwo bliskości” jako fanaberię lemingów, uznających karmienie piersią w miejscach publicznych jako epatowanie nagością, ksenofobicznych i rasistowskich wypowiedzi, które marginalizują dziecko albo kobietę, a także godzą w podstawowe prawa człowieka. 

fathersday_umysl_rodzica_jest_jak_spadochron

Usprawiedliwianie się czymkolwiek pomaga poradzić sobie z własnymi emocjami, jednak w gruncie rzeczy sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze zachowanie i zamykanie się na wiedzę i trwanie przy swoich szkodliwych nawykach i stereotypach często krzywdzi otoczenie.

Na stronie strefabezpiecznegorodzica.pl znajduje się praktyczny poradnik dla rodziców dotyczący metod wychowawczych bez uciekania się do przemocy. „Każdy bowiem, kto nie akceptuje kar cielesnych i ich nie stosuje, jest bezpiecznym rodzicem. Można powiedzieć, że jest rodzicem z atestem bezpieczeństwa.”

[c5ab_video c5_helper_title=”” c5_title=”” url=”https://youtu.be/sEF2J_0KMcQ?list=PL39k7BsFWOYoS7Btf0PPBK-ehPCFQiT8S” ]

 

Umysł rodzica jest jak spadochron – działa, gdy jest otwarty. Niestety niektóre umysły opacznie traktują tę metaforą i działają tylko wtedy, gdy spadają. Biedni tacy.

Wiedza nie boli. Wystarczy dać sobie szansę.

 • Zgadzam się w całości. I nic więcej nie muszę dodawać. Choć krótko, to wyczerpałeś temat.

 • Ania

  Pytałam ostatnio nasza panią psycholog czy mozna poddać terapii trzyletnie dziecko, z którym problem ma członek mojej rodziny. Pani odpowiedziała, ze w przypadku takich zaburzeń jak brak reakcji na zwrócenie uwagi, sceny z wrzaskiem, rzucaniem sie, totalnym brakiem posłuszeństwa terapii podlegają wyłącznie opiekunowie

 • Dobrze, że oprócz mnie też ktoś zauważył. Ruszyła kampania, ale przyćmiona została zupełnie inną, o późnym rodzicielstwie. Niestety internet jest brutalny i wulgarny, a więc ta potrzebna kampania pozostaje gdzieś w cieniu. Dołączę się do niej, tak samo jak do kilku innych akcji, które warto promować: „Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy”, Czy Twoje dziecko potrafi powiedzieć NIE?

  • Masz rację, to kolejna dobra kampania – dobrze jest o nich wspominać.

 • Zbaczając nieco od tematu, jeśli rodzic ma otwarty umysł to dziecko też taki będzie miało. Jeśli rodzic będzie myślał schematycznie, np: że jak ma chłopaka to jedyny sport jaki może on uprawiać to piłka nożna i karate, to dziecko w życiu zbyt wiele nie osiągnie. I nie chodzi mi wcale o sukcesy sportowe, ale o kreatywność, zaradność itp..

 • Świetne porównanie – generalizując, to umysł każdego jest jak spadochron…

  A tak w ogóle, to pomysł na tę kampanię jest genialny :) Rozwiązując test, zastanawiałem się, które odpowiedzi są te złe, bo żadna mi tak na prawdę nie pasowała :) A tu taka niespodzianka na koniec.

Type your search keyword, and press enter to search