O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Lato, upał, miasto, wyobraźnia i fontanna przy Metropolitan

Miasto w lecie. Olka biega od lewej do prawej, z balonikiem i bez, nawołuje Helenkę. Taka fontanna to dla niej miejsce magiczne, i pojęcia nie mam jak naprawdę je odbiera bo jej wyobraźnia dwulatki znacznie odbiega od mojej – wszystko wyolbrzymia lub pomniejsza, jak w krzywym zwierciadle odbija nasze otoczenie.

Olka boi się much. Tłumaczymy jej, że much bać się nie należy. Mówię: Olu, mucha przecież jest taka malutka, taka tyci-tyci – pokazuję placami te kilka milimetrów, a Olka kręci tylko przecząco głową i mówi: taka! – rozkładając ręce na co najmniej trzydzieści centymetrów! Patrzę wtedy na tę muchę i wyobrażam sobie ją, gdy ma trzydzieści centymetrów, i widzę, że doprawdy, taka mucha budzi strach!

Poszliśmy z Olką na plac zabaw pod szkołą w Czosnowie. Za szkołą jest kort tenisowy, boisko do siatkówki i trawiaste boisko do piłki nożnej. Zobacz Olu, ile trawy – mówię pokazując murawę boiska. Olka od razu krzyczy: dziadzia! i koniki!, zaczyna rżeć naśladując konie, rwać trawę i pokazywać jak robią am-am, po czym podnosi głowę, rozgląda się dookoła, rozkłada ręce i mówi patrząc mi w oczy: nie ma. Nie ma koników, ani dziadzia i nikt nie robi am-am, choć przed chwilą wszystko to widzieliśmy własnie tutaj.

Teraz jest jednak sobota, centrum Warszawy, upał, fontanna i Helenka. Piję mrożoną kawę z Green Coffee, przyglądam się Olce i robię zdjęcia. Czas beztroski.

Processed with VSCOcam with m3 preset

Helena

Jest frajda? Jest!

Siostry.

Processed with VSCOcam with m3 preset

Olka, ciocia i Helenka.

Processed with VSCOcam with m3 preset

Brzuszek jaki jest, każdy widzi.

Processed with VSCOcam with m3 preset

Git jest!

[unite_video url=”” caption=”” poster=”http://fathersday.pl/wp-content/uploads/2015/06/fathersday_pl_fontanna-12-e1434708369686.jpg” maxwidth=”” class=””][unite_video url=”” caption=”” poster=”http://fathersday.pl/wp-content/uploads/2015/06/fathersday_pl_fontanna-12-e1434708369686.jpg” maxwidth=”” class=””]

 

Przed nami, jeżeli pogoda dopisze, wyścigi konne na Służewcu, Targowisko Sztuki na Zamku Królewskim, a do tego inne warszawskie fontanny do zobaczenia. Lato w mieście dopiero się zaczyna. Lista miejsc do zobaczenia wciąż jest otwarta. Jakieś propozycje?

  • Zapraszam na fontanny do Ogrodu Krasińskich. Jest moc. Dzieci moc :)

  • Tutaj Mamy

    Na Twoich zdjęciach czuję ten niesamowity, miejski upalny klimat. Nie mieszkam w stolycy więc za bardzo nie pomogę. My w czasie upałów albo uciekamy na wieś do teściowej (niech Bóg błogosławi ją, jej ogród i jej chłodny dom w te upały!) albo po południa spędzamy w chłodzie miejskiego kina. Chociaż to drugie rozwiązanie jest, na dłuższą metę, nieco kosztowne ;-). Zuzka

    • My na wieś do teściowej uciekliśmy dwa tygodnie temu i nadal tam jesteśmy. Do Warszawy jest mniej niż 30km więc można łatwo skoczyć na spacer do Łazienek, tak jak dzisiaj, Kina odwiedzać będziemy gdy podrośnie, na razie teatry 😉

  • mili

    Polecamy jeszcze Ogród Krasińskich i fontannę tamże! <3

Type your search keyword, and press enter to search