O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Zawsze ciekawi. Ojciec i syn. Konkurs na 30-lecie Discovery Channel.

Jest taka opowieść o ojcu, który przypadkiem usłyszał modlitwę syna: Boże, spraw, abym wyrósł na takiego mężczyznę jakim jest mój tata. Później w nocy ojciec w swojej modlitwie prosi Boga: Boże, spraw abym był takim mężczyzną, jakim chce mnie widzieć mój syn. No cóż, bycie ojcem to nie bułka z masłem, parafrazując Boba Dylana.

Raz

Pierwsze wspomnienie związane z moim tatą, które przychodzi mi do głowy: mam kilka lat, nie więcej niż pięć i własnie przeszedłem poważne zatrucie pokarmowe, po którym zatraciłem …umiejętność chodzenia. Tata niesie mnie na rękach do samochodu a ja wstydzę się i rozglądam się, czy nikt nikt z kolegów z bloku nie widzi. Jedziemy do lasu i tam tata uczy mnie chodzić. Na nowo.

Dwa

Drugie wspomnienie: jedziemy samochodem, wyjechaliśmy z domu przed świtem i kierujemy się w stronę Łodzi. Stoję z tyłu, między przednim fotelami i obejmuję zagłówki. Tata wyprzedza kolejne samochody a ja pytam:  Zjechał? Zjechał – odpowiada tata i wiem już, że powinienem podziękować temu kierowcy włączając na chwilę światła awaryjne, których włącznik jest w zasięgu mojej ręki. Stałem zawsze między tymi fotelami, a głowa moja z daleka wyglądała jak trzeci zagłówek i znajomi taty często się śmiali, że zawsze wiadomo czy to mój tata jedzie, czy nie, bo wystarczy sprawdzić czy widać moją głowę. W tamtym czasie dużo jeździliśmy. Lubię to wspominać.

Scenariusz

Piszę o tym ponieważ siedzę i układam w głowie scenariusz na film (a właściwie filmik nie dłuższy niż 60 sekund), który będę przygotowywał na konkurs, do którego zapraszam także Ciebie. Swoją drogą krótkie filmiki wymyśla się chyba dłużej niż długie, tak jak krótkie listy pisze się dłużej i chyba Goethe napisał kiedyś do przyjaciela, że przeprasza za tak długi list ale nie miał czasu napisać go krócej.

Konkurs z Discovery

Discovery Channel, który oglądam częściej niż wszystkie programy TVN razem wzięte, z okazji 30-lecia swojego istnienia  przygotował konkurs pod tytułem „Zawsze ciekawi. Ojciec i syn.” W puli nagród jest 30.000 PLN.

„Zadanie konkursowe? W duchu Discovery! Nakręć film o tym jak ojciec i syn inspirują się do wspólnych przygód, poznają świat, a dzięki temu także siebie. Pokaż jak doświadczenie miesza się ze świeżością spojrzenia, rozsądek z odwagą, wiedza z ciekawością. Pokaż radość płynącą z bycia razem w świecie, który czeka na małe i wielkie odkrycia.”

Konkurs został podzielony na dwie kategorie: dla profesjonalistów i amatorów. Ty decydujesz, gdzie zgłosisz swój film. Termin przesyłania filmów to: 13 września 2015 r. Wejdź na stronę http://tlumtlum.com/discovery i zacznij nagrywać! Powodzenia!

Wpis powstał przy współpracy z Discovery Channel

Kto z Was? :)

Kto z Was odważy się nagrać taki film? Możliwości jest kilka, film o sobie i swoim ojcu, gdy jest się synem, o sobie i swoim synku gdy jest się ojcem i tak dalej. To przy okazji ciekawe zadanie, przyjemnie było mi siedzieć i czekać aż w mojej głowie pojawią się najprzyjemniejsze wspomnienia z moim tatą. Warto takie wspomnienia pielęgnować. No ale każdy ma inne wspomnienia i różne pomysły na taki scenariusz.

PS: trudno będzie uniknąć publikowania wizerunku w Internecie, tak a porpos tekstu mojego (jestem za) tutaj, i na przykład tekstu Tomka z jakchcemy.pl (jest przeciw) tutaj :)

 • Mam kamerę, synów i ciekawość świata… ale film? Tego jeszcze nie próbowałem 😉 Co do samego wizerunku dzieci w internecie, to powiem tylko, że i Ty i Tomek macie rację…

  • Żeby Cię później synowie nie zapytali, czemu mając ich, kamerę i ciekawość świata nie wziąłeś udziału w konkursie na 30-lecie Discovery?

 • edek i my

  Super konkurs, świetny pomysł na pokazanie ojcowskiej relacji z synem i zatrzymanie jej w 60 s. Pamiątka na całe życie !!

  • To jak, bierzecie udział? Z Waszymi zdolnościami i artystycznymi zamiłowaniami może wyjść z tego świetny materiał.

 • powoli przełamujesz moją niechęć do kręcenia filmów :-)

 • Córka być nie może? Z ojcem to mam delikatny deficyt:/

 • Aga z www.makeonewish.pl

  szkoda że nie jestem ani tatą, ani synem ale wszystkim którzy wezmą udział, życzę powodzenia. Pewnie nawet jak nie uda się wygrać, to sam filmik będzie wspaniałą frajdą pamiątką i nagrodą :) powodzenia

  PS Twój Tata to wspaniały człowiek :)

 • Kuszące, kuszące…
  ale niedobór czasu chyba mi na to nie pozwoli. Ostatnio coś próbowałem skręcić, a gdy już zadowolony wróciłem do domu, by przejrzeć rezultaty, okazało się, że obiektyw ześwirował i większość materiału była nieostra…
  Także, ja chwilo muszę od kamerek odpocząć!

  • Może jeszcze przed Bożym Narodzeniem jakiś konkurs wrzucą 😉

   • O! W klimacie świątecznym! Zimowy film z tatą – czemu nie! 😉

 • Ciekawa jestem co stworzycie, bo ładne macie te swoje filmiki. Trzymam kciuki :)

Type your search keyword, and press enter to search