O, bakłażany już są! – powiedział Tymcio patrząc przez okno na bażanty.

Menu & Search

Take Part in Art

fathersday_teatr_dla_dzieci

Rzecz się działa kilka lat temu, w zamierzchłych czasach studenckich, gdy wraz ze znajomymi wybraliśmy się na festiwal teatrów moskiewskich. Gdy staliśmy przed salą, już z biletami w rękach, Marcin zapytał: a czy będą napisy? Po tym pytaniu zapadła na chwilę cisza, podczas której każdy z nas uświadomił sobie to samo – nie znaliśmy rosyjskiego. Za chwilę miały rozpocząć się dwa dramaty na jednej sali – jeden na scenie, drugi na widowni. Na scenie trzy dziewczyny siedzące na krzesłach rozmawiały. Po prostu. Nic więcej. Na widowni my nie wiedzieliśmy co mamy ze sobą zrobić. Marcin na swojej Nokii 3310 za pomocą kalkulatora obliczał swój budżet domowy czy coś z tych rzeczy.

Kilka lat po tamtych wydarzeniach raz z Olką i M. przychodzimy do tego samego miejsca – Starej Prochowni przy ul. Boleść w Warszawie i bierzemy udział w  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla NAJmłodszych „Take Part in Art” organizowanym przez Teatr Małego Widza. Znajomość języków obcych nie jest konieczna, wystarczy znajomość uniwersalnego języka dzieci.

Mieliśmy już okazję widzieć kilka znakomitych przedstawień. Na stronie Teatru Małego Widza można znaleźć liczne relacje innych blogerów z przedstawień.

W listopadzie i grudniu będzie można zobaczyć jeszcze teatry z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Austrii. Pełny kalendarz znajduje się tutaj. Gorąco polecam – zachwyt dziecka gwarantowany.

Poniżej zdjęcia ze sztuki „Dom” włoskiego teatru La Baracca – Testoni Ragazzi – niekwestionowanego autorytetu i pioniera nowatorskiego podejścia w dziedzinie teatru dla dzieci i młodzieży, również tych NAJmłodszych.

fathersday_teatr_dla_dzieci6

fathersday_teatr_dla_dzieci5

fathersday_teatr_dla_dzieci7

fathersday_teatr_dla_dzieci2

fathersday_teatr_dla_dzieci3

fathersday_teatr_dla_dzieci4

fathersday_teatr_dla_dzieci

  • Muszę pokazać to swojemu starszakowi. Ostatnio złapał fazę na sztukę, więc odwiedzamy Teatr Guliwer. Tylko pytanie czy rozdają tam pieczątki lub nalepki? Bo w Guliwerze rozdają, a to dla niego bardzo ważne. Chyba ważniejsze od samej sztuki :-)

    • Organizatorzy to przewidzieli. Każdy widz festiwalu dostaje naklejkę z logo „Take Part in Art” :). W Guliwerze nie byliśmy. Jeszcze.

Type your search keyword, and press enter to search