Świat jest pełen zakrętów, w które źle wchodzimy, a świat rodziców jest jakby tych zakrętów pełniejszy. Wczoraj nasz Tymcio boleśnie przekonał się o tym, o czym jego starsza siostra wie od dawna, że rodzice dzielą się na tych, którzy choć raz uderzyli główka dziecka o framugę drzwi, i na …kłamców.

Menu & Search

Wyścigi konne

Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Olka wskazała, który koń według niej wygra drugą gonitwę. Stoimy przy kasie i obstawiamy. Pani kasjerka dając mi kupony mówi: Tylko jeżeli chce pan dać je dziecku, to proszę daleko od kas. Dzieci nie mogą obstawiać gonitw – mówi patrząc na moją trzyletnią Olkę, siedzącą u mnie na rękach i wpatrzoną w ekran z prognozami gonitw (Olka tak tylko udaje, że umie czytać; prawda jest taka, że nie zna liter ale się do tego nie przyznaje). Biorę kupony do ręki i odpowiadam: Rozumiem, dlatego omijamy tak te przepisy, że ja obstawiam za nią – mówię, wskazując na Olkę. Kasjerka odpowiada z uśmiechem: Proszę pana, pan minister wyraźnie powiedział, że hazard wśród dzieci jest zabroniony. 
Jaki tam hazard – macham ręką odchodząc (Olka nadal udaje, że czyta prognozy) – my tylko koniki i ruletka!
 
W zeszłym roku gdy byliśmy na wyścigach, Olka postawiła na konia, który przed wyścigiem uchodził za najgorszego w stawce. O efektach można przeczytać tutaj: O dzielnym koniu Nando of Budysin, który sprawił wielką niespodziankę na Służewcu
Type your search keyword, and press enter to search